Zmarła Marianna Popiełuszko

źródło: NaszDziennik, 2013.11.19

m_popieluszkoMama bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Marianna Popiełuszko zmarła dziś w Szpitalu Miejskim w Białymstoku.

W ostatnich dniach rodzina oraz bliscy zaapelowali o modlitwę w intencji zdrowia mamy ks. Jerzego, ponieważ z zapaleniem płuc została przywieziona do bialostockiego szpitala.

Pani Marianna Popiełuszko z domu Gniedziejko miała 93 lata. Jednak z dowodu osobistego i informacji PESEL wynika, iż urodziła się ponad wiek temu.

Mama bł. ks. Jerzego urodziła się w miejscowości Grodzisko na Podlasiu. W czasie wojny, w 1942 r., poślubiła Władysława Popiełuszkę, wspólnie przeżyli w zgodnym, szczęśliwym małżeństwie 60 lat.

Pani Marianna Popiełuszko prowadziła dom i 17-hektarowe gospodarstwo we wsi Okopy. Ale w centrum codziennych wydarzeń na wsi zawsze był i jest Bóg. Tego też uczyła swoje dzieci: Teresę, Józefa, Alfonsa (Jerzego – imię to przyjął w seminarium), Jadwigę i Stanisława.

Mama błogosławionego kapłana męczennika przez całe swoje życie oddana była Panu Bogu. Zawsze skromna, uczynna i mądra. Z pokorą i ufnością zgadzała się z Bożą wolą, mając świadomość, że On wie, co jest dla człowieka najlepsze i najważniejsze.

Wielokrotnie podkreślała, że siłę do życia czerpie od Pana Boga i z modlitwy. Nigdy nie rozstawała się ze swoim różańcem.

Pani Marianna Popiełuszko zawsze zatroskana była o losy Kościoła i Ojczyzny. W 2006 prezydent Lech Kaczyński, odznaczył ją Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.

Mama bł. ks. Jerzego Popiełuszki była także wierną słuchaczką Radia Maryja i wielokrotnie odwiedzała siedzibę rozgłośni. Ostatni raz gościła w niej 7 czerwca br. Wówczas wraz z rodziną i ze słuchaczami Radia Maryja odmówiła Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pani Marianna Popiełuszko w czerwcu br. otrzymała także tytuł honorowej obywatelki województwa kujawsko-pomorskiego.

Wypowiedź dla Radia Maryja ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego.