Jarosław Kaczyński: wybory zostały sfałszowane

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński, fot. PAP

Wybory zostały sfałszowane, a państwo, w którym fałszuje się wybory nie jest państwem demokratycznym – powiedział w „Aktualnościach Dnia” w Radiu Maryja prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wybory zostały sfałszowane. Trzeba tylko ustalić dokładnie, w jakim zakresie i kto bezpośrednio za to odpowiada, bo kto jest profitentem widać gołym okiem. Pozostaje pytanie o organizatorów tego całego przedsięwzięcia. (…) Doszło do takiej sytuacji, która w gruncie rzeczy jest zmianą ustroju, bo państwo, gdzie fałszuje się wybory, nie jest już państwem demokratycznym. To początek drogi – mówiąc najkrócej – na Wschód, w sensie politycznym – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS poinformował także o organizowanym 13 grudnia marszu, który ma być wyrazem sprzeciwu wobec sfałszowanych wyborów.

Przygotowujemy marsz na 13 grudnia, tak jak co roku, ale tym razem pod hasłami obywatelskimi, pod hasłami związanymi właśnie z ochroną polskiej demokracji. To będzie obywatelski marsz z różami, który będzie mówił o sprzeciwie wobec wyborów. Im będzie liczniejszy, tym będzie lepiej. Ale później będzie trzeba to – tak jak to było w wypadku walki o Telewizję Trwam – powtarzać w różnych miejscach. Nie wolno dać o tym zapomnieć – informował.

Wysłuchaj całego wywiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim [słuchaj]