Nietykalni – Kulisy Polskich Prywatyzacji

źródło: RadioWnet.pl, 2014.11.07

Nietykalni - Kulisy Polskich Prywatyzacji (autorzy: Nisztor, Dudziński)

Nietykalni – Kulisy Polskich Prywatyzacji (autorzy: Nisztor, Dudziński)

Dużo się mówiło o związku służb, gangsterów i polityków. To było w sferze domysłów, ale ja zbieram dowody. Tak jak spółka Dracco, która była pralnia pieniędzy przy prywatyzowaniu LOTu przez polityków i WSI. Milion dolarów poszło w trakcie prywatyzacji LOT-u, a ponad 300 tyś. przy STOEN-ie.- powiedział w Poranku WNET współautor książki Nietykalni Wojciech Dudziński

Ta spółka powstała tylko, żeby prać pieniądze z łapówek. Jak to się wydało, zrobiło się gorąco, ale do gry wszedł Gromosław Czempiński. Część pieniędzy poszło przez jego konto, a zamieszany był w to inny funkcjonariusz wywiadu, dziś poszukiwany listem gończym.

Prokurator Więckowski został odsunięty od tego śledztwa w tajemniczych okolicznościach. W całej sprawie wszystkie macki łączą się z politykami lewicy. Moja książka pokazuje cały proces prywatyzacji, od początku czyli od UNITR-y, która została sprywatyzowana przez gangsterów. W sumie odkryliśmy tylko parę puzzli z całej układanki. To co odkryliśmy rzutuje na dzień dzisiejszy, albowiem pokazuje jak się robiło interesy w latach 90-tych, a to wszystko tworzy naszą rzeczywistość.

Nietykalni, w dalszym ciągu muszą być Nietykalni, albowiem jeśli ktoś zaczął by sypać i opowiadać o prawdziwym obliczu Transformacji, to mógłby zniknąć, a znamy już takie przypadki.- zaznaczył nasz rozmówca.

Posłuchaj całej rozmowy o przekrętach i powiązaniach towarzyszącym przemianom gospodarczym w Polsce!

P.R.

posłuchaj teraz