XXIV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 12 lipca 2015

XXIV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

XXIV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Druga niedziela lipca to ważny dzień dla wszystkich czcicieli Maryji. To dzień ogólnopolskiej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W roku 2015 to już 24-ta z kolei pielgrzymka RRM.
Parafia p.w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej koło Bielska-B. również wyruszyła do Jasnogórskiej Pani. Trzynaska Bystrzan połączyła się w jedna grupę z pielgrzymami z Radziechowów i Żywca, Żabnicy oraz Lalik. Razem w grupie byli też pątnicy z Pietrzykowic, Buczkowic, Łodygowic i Bielska. Autokar wypełniło 50 osób.
Podróż w obie strony minęła na modlitwie, śpiewie, ale też na ciekawych świadectwach, opowieściach i gorących dyskusjach o sprawach polskich.
O godzinie 11 już na Jasnej Górze rozpoczęła się uroczysta Msza święta. Ogromie pokrzepiająca była homilia arcybiskupa szczecińsko-kamieńskiego Andrzeja Dzięgi. Niezapomniane pozostaną jego słowa potępiające przyjętą ostatnimi dniami przez polityków fatalną ustawę o in-vitro. Arcybiskup Dzięga wezwał całą Rodzinę RM i nie tylko do usilnej modlitwy za Ojczyznę w obliczu tak ważnych wyborów parlamentarnych na jesień 2015. W słowach abp Dzięgi wyczuwalna była szczera i głęboka troska o Polskę.
Bystrzanie pielgrzymowali do Częstochowy po raz czwarty, a Radziechowianie kilkanaście razy. Przywiezione prośby i intencje do stóp Królowej Polski były różne. Za Ojca Świętego Franciszka, za chorych, cierpiących i zmarłych, za Ojczyznę, polecany był Prezydent Andrzej Duda i pani Beata Szydło, kandydatka na premiera RP. Intencje objęły również parafie, kapłanów i wiernych. Nie zapomniano też o dziękczynieniu za wszelkie łaski i otrzymane dobro.

Błogosławieństwo Papieża Franciszka, odpust zupełny, komunia św., przekazanie sobie znaku pokoju, morze powiewających flag biało-czerwonych, Maryjnych-biało-błękitnych i Papieskich, wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na sam koniec. Słowa nie oddadzą wspaniałej atmosfery wiary, modlitwy i jedności. Całość dopełniła też piękna i niespotykana w swej formie tęcza, która rozpostarła się jak pierścień w okół słońca i trwała do końca Mszy św.
W drodze powrotnej jednomyślnie padały słowa, że lipcowe spotkania RRM to czas naładowania duchowych `baterii` na cały rok. To też okazja do spotkania rodaków z różnych zakątków Polski, wymiany poglądów i pokazania, że RRM to ludzie, którzy w sercu mają Boga i Maryję, to ludzie, którym zależy w życiu na prawdzie.